אודות בית הספר לאנגלית


בית הספר לאנגלית פעיל משנת 1989 ומאגד בתוכו קשת רחבה של פעילויות להקניית והעשרת השפה האנגלית. מבנה הקורסים מאפשר התחלה מוקדמת וחשיפה עקבית לשפה מגיל הגן ועד לבחינות הבגרות. יחד עם זאת, המבנה הוא מודולארי ומאפשר כניסה ויציאה בנקודות זמן שונות. כל סוגי הפעילויות המועברות בבית הספר לאנגלית מבוססות מחקרית ומועברות על ידי מורים אקדמאים מנוסים שהתמחו ספציפית בתחום אותו הם מעבירים. בבית הספר לאנגלית של תמי לנדאו מיושמות שיטות הוראה חדשניות שפותחו במקומות שונים בעולם ונחשבות כפורצות דרך בהוראת שפה.

מנהלת בית הספר לאנגלית, ד"ר תמי לנדאו, מומחית בהוראת האנגלית כשפה זרה, עבודת הדוקטורת שלה עסקה בהשפעת הזיכרון לסוגיו על היכולת לרכוש את האנגלית כשפה זרה.

בבית הספר לאנגלית מתקיימים לימודים קבוצתיים ויחידניים.

הלימודים הקבוצתיים הם בקבוצות קטנות וממוקדות לפי גיל או נושא עניין: קבוצות לילדים, קבוצות ממוקדות לבגרות וקבוצות למשחקי סימולציה המשפרות באופן משמעותי את יכולת ההתבטאות באנגלית. כל תלמיד המגיע לשיעורים היחידניים עובר מבדק להתאמת שיטת הלימוד לפרופיל הייחודי שלו. שיטת הלימוד נגזרת מתוך מבדק זה ומבטיחה מקסום הפוטנציאל.

בית הספר לאנגלית של תמי לנדאו נותן מענה מקצועי לתלמידים עם לקויות למידה. תמי עצמה הכשירה דורות של מורים להוראה מתקנת באנגלית באגודת ניצן ובמכללה האקדמית בית ברל.

בבית הספר פועל מרכז לאבחון וטיפול בלקויי למידה הנותן מענה לכל סוגי האבחונים. בנוסף לאבחון המקצועי ביותר הנערך על ידי ד"ר גילדה פלטי (מאבחנת פסיכולוגית) וד"ר עירית כהן (מאבחנת דידקטית ואנגלית), המאבחנות נותנות ייעוץ, הדרכה וליווי לפתרון הסוגיות העולות באבחון. לעיתים קרובות הורה המבין לראשונה שילדו מתמודד עם לקות למידה איננו יודע בדיוק כיצד לפעול, כמה אפשר לדרוש מהילד, עם מי לדבר בבית הספר ועוד. הדרכה נכונה בתחילת הדרך יכולה לחסוך הרבה תסכול שהוא פועל יוצא של הליכה בדרך של ניסוי וטעייה.

השיעורים בבית הספר משלבים חוויה, הנאה ולמידה בצורה רב חושית (ראיה שמיעה ותנועה- בו זמנית) המעגנת את הנלמד בזיכרון ומותירה חווית הצלחה.