חוגים


חוגים לילדי גן וכיתה א'
מחקרים רבים מצביעים על היתרון הגדול בחשיפת ילדים צעירים לשפה זרה, בעיקר עקב גמישות המוח (brain plasticity) ויכולתו לקלוט שפה זרה באופן הדומה יותר לקליטת שפת אם.
מטרת החוגים: לחשוף את הילדים לשפה המדוברת על צליליה ומבניה ולהקנות אוצר מילים בסיסי מעולמם של הילדים. התחלה בגיל זה מאפשרת קליטה טובה יותר של השפה המדוברת ויוצרת תשתית טובה לרכישת הקריאה והכתיבה בשלב מאוחר יותר.
שיטת ההוראה: הפעלות חווייתיות המזמנות לילדים שימוש בשפה בצורה אותנטית ומהנה ומשלבת רכישת שפה עם חווית משחק ותחושת הצלחה. ההתחברות לשפה דרך הראיה, השמיעה והתנועה מעגנת את הנלמד בזיכרון.

חוגים לילדי כיתות ב' ג'
מטרת החוגים: תחילת קריאה,העשרת אוצר המילים ושימוש אקטיבי במילים שנלמדו.
שיטת ההוראה: הוראת הקריאה נעשית בשיטה פונטית מובנית בשילוב הוראה רב חושית המאפשרת לילד ללמוד בערוץ המתאים לו ביותר. בין השיטות המשולבות בקורסים:
The Hickey Multisensory Language Course
Oxford Sound Reading System
הוראת השפה המדוברת בנויה על ספר קורס ומשלבת למידת אוצר מילים עם מגוון של פעילויות מהנות להטמעה בזיכרון.

חוגים לילדי כיתות ד'-ו'
מטרת החוגים: העשרה, חיזוק, ויישום השפה האנגלית בצורה המתאפשרת רק בקבוצות קטנות. בקורסים אלו
שיטות ותכני ההוראה משתנים, ונגזרים על פי צרכי המשתתפים בקורס. לדוגמא: לילדי כיתה ה' המשתתפים בחוגי בית הספר מגיל הגן תיבנה תוכנית מתקדמת המתאימה לרמה גבוהה במיוחד ואילו לילדי כיתה ה' שהצטרפו זה עתה תיבנה תוכנית שונה שתיגזר על פי צורכיהם.

צוותי לימוד ממוקדים לחטיבת הביניים
מטרת הלימודים: סגירת פערים או קידום מהיר (לפי הצורך), חיזוק ותמיכה בתכנים הנלמדים בבית הספר, אסטרטגיות למידה והכנה לבחינות.

צוותי לימוד ממוקדים לבגרות
מטרת הלימודים: שיפור הידע באנגלית בכלל, ושיפור ציוני האנגלית בבית הספר בפרט על מנת להביא למיקסום הפוטנציאל האישי של כל תלמיד ולהביאו להצלחה בבחינות הבגרות.
שיטת הוראה: הקבוצות מסווגות על פי רמת האנגלית בנקודת הפתיחה ועל פי מספר היחידות עליהן נבחן התלמיד. ההוראה מחזקת את בסיס הידע תוך הקניית אסטרטגיות ללמידת השפה ולהבנת הנקרא.

צוותי לימוד ממוקדים במקצועות ספרות, הבעה תנ"ך והיסטוריה
במקצועות רבי מלל אלו ההוראה מתמקדת בהקניית אסטרטגיות ללמידה יעילה ובשיטות לעיגון החומר הרב בזיכרון. בנוסף, התלמידים ילמדו כיצד להוציא את ידיעותיהם מהכוח אל הפועל: ביכולת הבעה בכתב ובעל פה בכדי שידיעת החומר תבוא לידי ביטוי בעת מבחן.

צוותי לימוד מיוחדים למצטיינים :

צוותי לימוד למצטיינים באנגלית
בצוותי לימוד אלו מתמקדים בהעשרת אוצר המילים, יכולת הקריאה, הכתיבה וההבעה ברמה מתקדמת בהתאם לרמת הצוות.

קבוצות Debate
Debating או אומנות הדיון והוויכוח מלמד טכניקות לשכנוע הצד השני להסכים לעמדתך.
השיטה: המשתתפים מתחלקים לשתי קבוצות כשכל קבוצה מייצגת עמדה בנושא שהוגדר ומנסה לשכנע בצדקתה. התרומה: לימוד טכניקות להצגת נושא בזמן קצוב, בצורה ברורה וסדורה. לימוד דרכים לסתור את דברי היריב בצורה מנומקת ומנומסת.
כשהדיון נעשה באנגלית מתקבל ערך מוסף משמעותי בשיפור אוצר המילים, מבנה משפט, יכולת להבעה בעל פה ושטף דיבור.

יכולות DEBATE היא כלי מהמדרגה הראשונה בכל תחומי החיים!


חוגי AD&D (מבוכים ודרקונים) באנגלית
AD&D (מבוכים ודרקונים) - הוא משחק סימולציה מרתק. המדריך מספק למשתתפים אירועים בלי הפסק ועל המשתתפים להגיב באנגלית תוך כדי חיפוש מתמיד אחרי פיתרונות מקוריים.
מטרת הלימודים: שיפור יכולת הדיבור במטרה להביא את המשתתפים לידי שטף דיבור באנגלית.
שיטת הלימוד: כל משתתף בונה לעצמו דמות בהדרכת המדריך ולאחר מכן משחק את חלקה של אותה הדמות בהרפתקה שנבנתה מראש. כשבנוסף להרפתקה הבסיסית קיים אלמנט של מזל בהתפתחותה. המשחק הוא מקור הנאה מתח ועניין ובנוסף לאנגלית מפתח את היכולת לפתרון בעיות. השיעור עצמו מתנהל כולו באנגלית כך שהמשתתפים מתרגלים את יכולת הדיבור ואוצר המילים שלהם, כל זה באווירה מהנה ומרתקת.